Zloděj ukradl auto a ujížděl policistům, jeho jízda skončila ve stromě

09.10.2018
V těchto dnech zahájil policejní komisař trestní stíhání proti dvaadvacetiletému muži, který se měl na Úpicku dopustit krádeže osobního vozidla a z jiného měl odcizit registrační značky a další věci.

Obviněný muž koncem září v podvečer ukradl Škodu Octavia, kterou si poškozený zaparkoval u svého domu a bohužel v něm zapomněl klíčky. S vozidlem se měl poté přemístit o několik kilometrů dál, kde z Audi odcizil autorádio a další v něm uložené věci. Dále z něho vzal registrační značky a připevnil si je na kradené vozidlo, se kterým se následující den ráno vydal do Hradce Králové. Zde jej u hlavního vlakového nádraží chtěli při silniční kontrole zastavit královéhradečtí policisté. Muž jim však nezastavil a rychlou jízdou ujížděl přes centrum města. Přitom projel světelnou křižovatku na červenou a lehce se střetl s projíždějícím vozidlem Mercedes. To jej ale nezastavilo a pokračoval v jízdě. Po chvíli však zřejmě nezvládl odbočovací manévr a vyjel na chodník, kde poškodil dopravní značku a s vozidlem se otřel o strom. Nakonec narazil do zaparkované Škody Fabia. Tímto jeho ujíždění skončilo a muži zákona jej zadrželi. Záhy zjistili, že registrační značky nesouhlasí s vozidlem a jak vozidlo, tak i značky jsou kradené. Navíc ještě zjistili, že muž není držitelem řidičského oprávnění a má vysloven zákaz řízení až do března roku 2019. Při pronásledování vozidla naštěstí nedošlo k žádnému zranění, pouze ke škodě na majetku, která se celkově vyšplhala na téměř 80 tisíc korun.

V současné době je dvaadvacetiletý muž ve vazbě, rozhodl o tom soudce Okresního soudu v Trutnově. Přihlédl i k tomu, že muž byl již v minulosti opakovaně odsouzen za majetkovou trestnou činnost, naposledy v loňském roce k nepodmíněnému trestu odnětí svobody. Celý případ nadále šetří trutnovští kriminalisté, kteří nyní vyhodnocují, zda se recidivista nedopustil ještě nějakého dalšího protiprávního jednání, rovněž vyhodnocují i způsob jeho jízdy, kterou se snažil policistům ujet.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Trutnovska