Chcete něco sdělit svému okolí?
Názor na dění ve vašem městě, zprávy z vašeho regionu, pozvánku na vaší akci...
Psát do Domácích novin může úplně každý
>>> Přidat článek <<<

Gepardí bratři Tomas a Toulous budou od víkendu blíže návštěvníkům v ZOO Dvůr Králové

12.10.2018
V pěší části safari parku budou k vidění dvouletí bratři Thomas a Toulous, kteří byli od svého příjezdu v únoru 2018 umístěni v zázemí zahrady. Ve výběhu v návštěvnické části vystřídají samici Darili. Stěhování proběhlo v úterý 9.10.2018 odpoledne a trvalo pouhou hodinu.

"V chovu gepardů je pro úspěšné rozmnožování potřeba zajistit, aby před spojením samce se samicí byli oba jedinci umístěni v rámci zahrady co nejdál od sebe. Na konci příštího roku plánujeme jednoho z těchto samců spojit s mladou samicí Spirit Nameri, která v současné době obývá chovné centrum gepardů nacházející se právě v zázemí nedaleko od původní ubikace Tomase a Toulouse. Proto jsme se rozhodli samce přestěhovat přímo do areálu safari parku," popisuje zooložka Gabriela Linhart.

Bratři pocházejí ze švédské Zoo Boras a ve Dvoře se stanou hlavními chovnými samci. Po převozu do návštěvnické části je ošetřovatelé prozatím umístili do vnitřní expozice. Ve venkovním výběhu je návštěvníci uvidí až o víkendu. "Oba byli dosud zvyklí obývat prostor ohraničený pletivem, v nynějším místě jsou však skleněné bariéry. Proto musíme obě zvířata na tuto novinku postupně zvykat," vysvětluje zooložka důvod, proč jsou skla lehce zabarvena na bílo krmným vápencem.

V současné době chová zahrada osm gepardů, z nichž ti nejmladší, letošní čtyřčata, se narodila v březnu samici Spirit. Další samice, třináctiletá Darili, porodila svá poslední mláďata loni na jaře. V souvislosti s jejím vysokým věkem už do chovu nadále zapojována nebude.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Trutnovska